CUD Energy w Oferteo.pl

Koronovirus. Pandemia u bram Polski 2020-03-21
Lubuskie, Zielona Góra

Koronawirus 2019-nCoV to wirus, który może wywołać bardzo groźne dla człowieka zapalenie płuc.Koronawirusy zakażają ptaki i ssaki, powodując liczne choroby układu oddechowego, nerwowego, narządów wewnętrznych czy układu pokarmowego. Do chorób wywoływanych przez koronawirusy zwierzęce należą m.in.:
• zakaźne zapalenie oskrzeli u ptactwa (wywołane przez wirus ptasiego zapalenia oskrzeli – IBV – z rodzaju gamma-koronawirus)

Koronawirus 2019-nCoV - jakie są objawy zakażenia?
 
Patogen atakuje przede wszystkim układ oddechowy. Do najbardziej charakterystycznych objawów zakażenia należą:kaszel;
duszności; gorączka. Objawy mogą wystąpić po 2-14 dniach od zakażenia. Dlatego osoby, które zauważyły u siebie takie objawy i w ostatnim czasie podróżowały w rejony, w których potwierdzono ogniska choroby, powinny jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.
Ocena: 6
Wyświetleń: 2351 Dodał(a): basza
Ogłoszenia CUDEnergy.com - ogłoszenia Zielona Góra, Lubuskie, Polska - darmowe ogłoszenia lokalne w internecie. Znajdziesz tutaj ogłoszenia z każdej branży, dodaj także i swoje ogłoszenie bezpłatnie w kilka minut!
Jesteśmy jednym z największych portali ogłoszeniowych (darmowych, bez opłat) w Zielonej Górze oraz w całym województwie Lubuskim.